• Krúžky

• Krúžky v školskom roku 2023/2024

• HRAVÉ ČÍTANIE

Vedúci krúžku: Mgr. Lucia Pavlíková

Je veľmi dôležité čítať, no dôležité je čítanému textu aj porozumieť. Poslaním tohto krúžku je zoznámiť našich žiakov s novými a zábavnými knihami, ponoriť sa do sveta fantázie a relaxovať pri počúvaní čítaného textu. Tento krúžok je určený pre žiakov 1.- 2. ročníka.

Čas: streda 13.00 - 15.00 hod.

ČAROVNÁ VÝTVARNÁ

Vedúci krúžku: Mgr. Slavomíra Hudáková

Náplňou čarovnej výtvarnej je zachytenie pestrosti a rôznorodosti detskej fantázie na papier a aktívne rozvíjanie schopností. Výtvarné činnosti predstavujú jednu z foriem, ktorými si deti osvojujú okolité skutočnosti, hmotný svet a objasňujú si súvislosti a vzťahy medzi ľuďmi a vecami. Činnosť krúžku je zameraná tak, aby výtvarná práca deti zaujala a aby estetické vnímanie a tvorivá aktivita vytvárala v nich pocity radosti a uspokojenia. Deti na čarovnej výtvarnej v uvoľnenej a radostnej atmosfére nadobúdajú nové zručnosti, vyskúšajú si zaujímavé výtvarné techniky, rozvíjajú si fantáziu, estetické cítenie, kreativitu. Objavia svet maľovania, kreslenia, modelovania, strihania a prácu s rôznymi materiálmi. Krúžok je určený pre žiakov 1. stupňa.

Čas: pondelok 13:15 - 15:15 hod.

EXPERIMENTY V KUCHYNI

Vedúci krúžku: Mgr. Katarína Kormošová

Hrou si deti rozvíjajú rôzne poznávacie schopnosti. Pri zábave alebo objavovaní sa uvoľňuje dopamín a ten je známy vyvolávaním pocitov ako je motivácia, odmena a to je dôvod, prečo sú experimenty spojené s pozitívnymi pocitmi. Na tomto krúžku budú deti objavovať, aké experimenty sa dajú robiť s potravinami, ktoré nájdu doma v kuchyni, objavovať ich úplne iné využitie, než boli doma zvyknuté, a na ktorých si niekedy aj pochutia. Krúžok je určený pre žiakov 4. ročníka.

Čas: streda 13.30. - 15.30. hod.

PRÍPRAVA NA TESTOVANIE T9 ZO SJL

Vedúci krúžku: Mgr. Stanislava Vavreková

Krúžok je zameraný na systematickú prípravu na Testovanie 9 zo SJL, upevňovanie vedomostí získaných počas celého štúdia na základnej škole, riešenie testov a úloh zameraných na čitateľskú gramotnosť. Je určený pre žiakov 8. a 9. ročníka.

Čas: pondelok 13.30- 15.30 hod.

ČÍTANIE S POROZUMENÍM

Vedúci krúžku: Mgr. Dana Baranová

Krúžok čítanie s porozumením je určený pre piatakov až siedmakov. Cieľom krúžku je hravými, zrozumiteľnými, originálnymi a kreatívnymi cvičeniami precvičovať a upevňovať učivo. Tieto atribúty (hravosť, zrozumiteľnosť, originálnosť, kreativita) pozitívne motivujú žiakov k práci a podporujú rozvíjanie požadovaných zručností a kompetencií. Testy na čítanie s porozumením sú zamerané len na rozoznávanie a hľadanie informácií v jednom texte. Ďalším cieľom je podporiť záujem detí o čítanie, pomôcť získať správne čitateľské návyky, vzťah ku knihám a knižnici. Naučiť ich čítať s porozumením a oboznamovať ich s vhodnou detskou literatúrou, spisovateľmi a ilustrátormi. Poďme spoločne objavovať zákutia slovenčiny.

Čas: pondelok 13:30 - 15:30 hod.

ŠPORTOVÝ KRÚŽOK

Vedúci krúžku: Mgr. Daniel Bomba

Športový krúžok je zameraný na zmysluplné využívanie voľného času našich žiakov v čase mimo vyučovania. Žiaci sú vedení k športovej aktivite, zručnostiam, sebaovládaniu a disciplíne. Náplňou športového krúžku je osvojenie si pravidiel  jednotlivých hier, naučiť a upevniť si základné herné činnosti jednotlivca, či útočné alebo obranné kombinácie v loptových kolektívnych hrách. Rozvíjanie kondičných aj koordinačných schopností a pestovanie prirodzeného vzťahu k pohybu, športu a zdravému životnému štýlu. Cieľom krúžku je zvýšiť úroveň telesnej zdatnosti, všeobecnej pohybovej výkonnosti, rozšíriť pohybové zručnosti, skvalitniť pohybový prejav, posilniť záujem a aktívny vzťah žiakov k telovýchovnej a športovej činnosti a k telesnej kultúre, pripraviť žiakov na telovýchovne a športové súťaže. Krúžok je určený pre žiakov 2. – 8. ročníka.

Čas: streda13:15 - 15:15 hod.

MATEMATICKO-FYZIKÁLNY KRÚŽOK

Vedúci krúžku: Mgr. Stanislav Baranovský

Cieľom krúžku je sprostredkovať a priblížiť žiakom prírodovedné predmety a osobnosti matematiky a fyziky. Budeme skúmať fyzikálne javy, skúšať a prezentovať zaujímavé pokusy. Súčasťou našej práce bude aj riešenie zaujímavých príkladov a problémov z matematiky a fyziky, pri ktorých si budú žiaci rozvíjať a rozširovať nadobudnuté vedomosti z týchto predmetov. Krúžok je určený pre žiakov druhého stupňa.

Čas: streda13:15 - 15:15 hod.

ŠIKOVNÉ RUKY

Vedúci krúžku: Mgr. Lucia Monková

Hlavným cieľom krúžku je rozvoj hrubej a jemnej motoriky, rozvoj tvorivosti, pozornosti, predstavivosti a fantázie. Na krúžku nás čaká: výroba darčekov, ozdobných predmetov, dekorácií, výlety do prírody, návšteva múzea, galérie, kultúrnych pamiatok, práca s počítačovými programami, dramatizácia, nacvičovanie tančekov, didaktické a pohybové hry. Počas krúžku si zahráme aj rôzne hry, ktoré sa týkajú Slovenska, alebo nášho mesta a zažijeme tak veľa zábavy. Krúžok je určený pre žiakov 2. stupňa.

Čas: streda 13:30 – 15:30 hod.

FUNNY ENGLISH

Vedúci krúžku: Mgr. Veronika Franková

Cieľom krúžku je okrem prehĺbenia vzťahu detí k anglickému jazyku taktiež snaha podporiť používanie základných vedomostí, rozvíjať schopnosť objavovať nové komunikačné zručnosti a dodržiavať správnu výslovnosť. Dozvieme sa aj niečo nové o kráľovskej rodine, ich tradíciách, sviatkoch, rozprávkach a histórii. K tomu nám poslúžia rôzne piesne, riekanky, tajničky, hádanky, rozprávanie, dialógy, pohybové hry a veľa iných. Krúžok je určený pre  žiakov 1. - 7. ročníka.

Čas: streda 13.30-15.30