• O nás

• Poslanie školy

•

Súkromná základná škola pre žiakov s poruchami aktivity a pozornosti ponúka žiakom s ADHD a ADD, ktorí disponujú normointelektom, respektíve často nadpriemerným intelektom, nový pohľad a prístup k zvládaniu ich zdravotného znevýhodnenia v školskom prostredí.

Ponúkame alternatívu k doterajším službám poskytovaným v školách. Sme presvedčení, že pre žiakov trpiacich zdravotným znevýhodnením ADHD a ADD je vhodný individuálny prístup, menší počet žiakov v triede (4-8), časté zaraďovanie relaxačných chvíľ počas procesu vyučovania, špeciálno-pedagogickú podporu v rámci špecifického predmetu so zameraním na ich diagnózu: terapeutické a korektívne cvičenia; využívanie špeciálno- pedagogických metód výchovy zameraných na modifikáciu správania žiakov, uplatňovanie psychoterapeutických hier a kompenzačných pomôcok, zmysluplný pohyb a cvičenie ako neoddeliteľná súčasť vyučovania, terapie volené s ohľadom na individualitu a špecifickosť jednotlivých žiakov.

Využívame dve terapeutické miestnosti. Jedna slúži na hudobné terapie, INPP terapiu a terapiu Benaudira. Druhý terapeutický priestor slúži na relaxáciu, ale aj edukáciu - ide o multisenzorickú miestnosť Snoezelen. Žiakom pomáhajú pri koncentrácii a dlhšom udržaní pozornosti, čo sa ukazuje ako veľmi zmysluplné.

Zapájame sa do rôznych projektov, ktoré sú zamerané na tému ADHD a spolupracujeme s inštitúciami vedeckého charakteru, napr. s fakultami PU v Prešove (Pedagická fakulta, Fakulta športu), ale aj s inštitúciami zameranými na rozvíjanie technických zručností žiakov - napr. prostredníctvom projektu Technika hrou od základných škôl.

Sme presvedčení, že pre žiakov našej školy je oveľa vhodnejšie byť v malom kolektíve zloženom zo 4 - 8 osôb. Pod vedením špeciálnych pedagógov je im zabezpečený individuálny prístup, dokážu sa lepšie socializovať v kolektíve a prospievajú lepšie aj vďaka komornému rodinnému prostrediu v škole.